Увага! Змінився міський телефон у Харкові: 057-781-64-03.
Під час воєнного стану підприємство працює: ПН-ПТ 9:00-15:00, СБ-НД Вихідний.
Консультація лікаря-ортопеда по ортопедичним виробам ПН, СР, ПТ 9:00-14:00.

Ортопедичне взуття для дорослих


Представлене в даному каталозі взуття виробляється нашим підприємством індивідуально і дозволяє вирішувати ортопедичні проблеми будь-якого виду і складності. Час виготовлення взуття при індивідуальному пошитті становить від 3 до 6 тижнів в залежності від складності замовлення.

Взуттєві вироби відрізняються як за функціональним призначенням і дизайну, так і за матеріалами і видами кріплень, що застосовуються. Згідно з умовами використання взуття ділиться на наступні види: зимове (чоботи і черевики), демісезонне (туфлі, кросівки і черевики), літнє (сандалі та босоніжки) і для носіння всередині приміщень (тапки і шльопанці)./small>

ортопедичні кросівки жінок
ортопедичні кросівки жіночі

Відмінно підходять не тільки для тривалої ходьби,але і для комфортного щоденного носіння ...

Детальніше »

Ортопедичні кросівки чоловіків
Ортопедичні кросівки чоловічі

Таке взуття комфортно носити як у повсякденному житті, так і під час занять спортом ...

Детальніше »

Ортопедичні шльопанці
ортопедичні шльопанці сандалі

Не тільки зручні для носіння і пересування,а й надають необхідний лікувально-профілактичний ефект ...

Детальніше »

ортопедичні черевики жінок
ортопедичні черевики жіночі

Подібне взуття зі звуженими формами щвидше за все не підійде для жінок з великими набряками ніг ...

Детальніше »

Зимові ортопедичні чоботи жіночі
ортопедичні чоботи жіночі

Можуть застосовуватися тільки в лікувально-профілактичних цілях при наявності показань для щільної фіксації стопи ...

Детальніше »

Ортопедичні туфлі чоловічі
Туфлі чоловічі

Добре підходять для носіння в осінньо-літній сезон при таких специфічних проблемах як значна різниця в обсягах або довжині стоп ...

Детальніше »

Ортопедичні туфлі для жінок
жіночі ортопедичні туфлі

Для компенсації деформації або відсутніх ділянок стопи, а також для компенсації укорочення стопи ...

Детальніше »

Ортопедичні черевики для чоловіків
Ортопедичні черевики чоловічі

Застосовуються для носіння в холодну пору року як для дорослих,так і підлітків ...

Детальніше »

Ортопедичні черевики для чоловіків
Ортопедичні черевики чоловічі

Необхідні в холодну пору року при наявності таких проблем як високий підйом ступні, різниця в об'ємних розмірах або довжині ніг ...

Детальніше »

Відповіді на типові запитання


У разі наявності ортопедичних проблем лікувальний ефект, безпеку і комфорт при носінні взуття залежать від декількох факторів, найбільш важливими з яких є:

 • Правильний підбір вироби, що вимагає участі кваліфікованого експерта, добре розбирається не тільки в ортопедії, але і в специфіці розробки і застосування взуття відповідно до медичних показань.
 • Застосування індивідуальної продукції, розробленої фахівцями на основі перевірених рішень з якісних натуральних матеріалів.

Сьогодні безліч фірм, інтернет-магазинів і аптек пропонують подібну продукцію, проте далеко не всі вони володіють достатнім досвідом, кваліфікацією і ресурсами. У той Водночас якість і надійність ортопедичного взуття в набагато більшому ступені визначаються її відповідністю індивідуальним анатомічним особливостям людини і здатністю виконувати лікувальну функцію, ніж красивим, модним зовнішнім виглядом або низькою ціною.

Тому не варто ризикувати своїм здоров'ям і комфортом! Для придбання лікувально-профілактичних виробів звертайтеся безпосередньо в спеціалізовані центри і підприємства, що мають солідний досвід і репутацію в ортопедичної галузі. Адже саме тут Вам допоможуть придбати, і при необхідності виготовити в встановлені терміни дійсно якісну ортопедичне взуття, яка не тільки буде привабливо виглядати, зовні майже не відрізняючись від звичайної взуття, а й повною мірою забезпечувати бажаний лікувальний ефект.


У нас працюють кваліфіковані фахівці, справжні знавці своєї справи, які проведуть безкоштовну консультацію і допоможуть вибрати найбільш підходящі варіанти взуття, як в плані зручності, так і необхідного лікувального впливу. А також тут зрозумілою Вам мовою роз'яснять всі нюанси медичного діагнозу і пов'язані з ним питання застосування ортопедичного вироби і підкажуть саме ту форму і конструкцію, яка краще підійде для вирішення проблеми.

Завдяки індивідуального пошиття взуття може мати різну ширину носка, висоту підйому та інші характеристики в залежності від ортопедичної проблеми. На сайті Ви зможете попередньо ознайомитися з повним асортиментом нашої продукції, і її характеристиками, щоб краще зрозуміти можливості підприємства і відзначити для себе вподобані моделі.

Однак ми не радимо відразу зупиняти свій вибір на якійсь конкретній моделі, тому що при наявних проблемах і особливостях стопи застосовується в ній форма колодки або тип підошви можуть не забезпечувати бажаного лікувального ефекту або ж носити цю модель буде некомфортно. Тому з питань подальшого вибору, виготовлення і придбання взуття звертайтеся в наш ортопедичний центр.

Фахівці «Опора-плюс» намагаються максимально врахувати всі побажання замовників. Це означає, що всі моменти, що стосуються вибору колірних і дизайнерських рішень, а також типу встановлюється підошви та інших параметрів будуть додатково обговорені безпосередньо з Вами і реалізовані в процесі виготовлення в залежності від доступного асортименту матеріалів на складі.


Виробниче підприємство «Опора-плюс» входить до офіційного переліку виробників технічних засобів реабілітації Міністерства соціальної політики України. Наше підприємство вже більше 18 років активно працює за бюджетними програмами для забезпечення населення якісною ортопедичної продукцією за рахунок державної допомоги. Тому вся представлена ​​в нашому каталозі взуття може бути виготовлена за бюджетом для людей, що мають соціальні пільги, які визначаються через місцеві органи соцзахисту.

А це означає, що при наявності документально підтвердженого медичного висновку, звернувшись до нас, Ви зможете замовити та придбати відповідну встановленим діагнозом ортопедичне взуття безкоштовно за рахунок бюджетних коштів. Бюджетна взуття виготовляється в терміни від 3 до 6 тижнів в Залежно від проходження процедури підписання договорів з органами соцзахисту на забезпечення медичними виробами та засобами.


 • Прихована компенсація різниці за обсягом або довжині стоп
  Для цього використовуються зовні непомітні кошти із застосуванням індивідуальних устілок або внутрішньої компенсації за рахунок каблука. При внутрішньої компенсації один з елементів взуття робиться з більш високим підйомом за рахунок внутрішнього елемента, так званого «фальшкаблука». Таким чином, присутня у взутті різниця повністю ховається в підошві, на яку потім зверху натягується інша частина взуття. Завдяки такому підходу зовні буде практично непомітно, що всередині одного з елементів пари взуття є більш високий підйом.

 • Компенсація при скорочення довжини ніг
  В такому випадку виготовляється повністю індивідуальна взуття, в одному з елементів якої застосовується внутрішній каблук. І тут одна з стоп буде перебувати на більш високому рівні, а інша на більш низькому. При цьому будуть бути присутнім зовні непомітні відмінності за формою взуття, а зовні в нижній частини відмінностей не буде.

 • Компенсація деформації
  При індивідуальному виготовленні можлива компенсація деформацій не тільки для переднього відділу, а й всієї стопи. При цьому обов'язково застосовується взуття з закритим переднім відділом, забезпечує хорошу фіксацію на стопі.

 • При набряклості ніг і в післяопераційний період
  При таких проблемах потрібна особлива специфічна взуття, яку можна віднести до лікувальної. Вона повинна добре розтягуватися, значно полегшуючи цим процес зняття і взування, а також мати глибокий підйом і пом'якшувальні внутрішні елементи. Передня частина тут повинна бути досить м'якою, щоб виключити будь-які здавлювання або стискання переднього відділу стопи. Таке взуття просто необхідна і при наявності інших серйозних проблем зі стопою або відсутності її частини. Нерідко її використовують і просто як домашню взуття, коли звичайні тапочки вже не підходять.
  Якраз для таких випадків у нас є дуже об'ємна і зручна модель туфель з двосторонньої фіксацією на гумках. Зовні вона більше нагадує велику калошу, а всередині тут все зроблено дуже м'яко, тому дана модель відмінно підходить для діабетиків і людей, які страждають набряком ніг або мають дуже великий обсяг стопи.

 • При діабеті
  Для діабетичної стопи потрібно жорстка негнучка підошва, щоб розвантажити передній відділ стопи. Крім того для людей зі зниженою чутливістю пальців або переднього відділу стопи необхідний м'який носок, що забезпечується за рахунок застосування замші.
  При діабеті рекомендується використовувати взуття зі шнурівкою. Тому що даний вид фіксації дозволить своєчасно підлаштовувати форму взуття під мінливі обсяги стопи. А це просто необхідно зробити, коли відбувається набряк, щоб запобігти перетиснення судин і тканин ураженої кінцівки у взутті, що приводить до погіршення кровообігу в стопах і шкірних покривах.

 • При плоскостопості
  У таких випадках лікарі забороняють дітям і підліткам ходити по рівній поверхні без взуття і разом з вуличною взуттям призначають ще й додаткову пару для носіння всередині приміщень. Спеціальна легке взуття використовується при плоскостопості, коли потрібна постійна корекція для домашнього носіння або всередині приміщень.

 • Профілактична взуття для активної ходьби і занять спортом
  Подібна взуття рекомендується особам з початковими стадіями проблем стопи, до яких відносять плоскостопість і невеликі вальгусні деформації, що зустрічаються у підлітків. У подібних випадках застосовуються спортивні моделі з м'яких матеріалів, які правильніше вважати профілактичної взуттям, а до ортопедичного взуття їх можна віднести тільки за рахунок застосування індивідуальної устілки всередині.
  Зазвичай тут використовується комбінація легких матеріалів, в яку входять замшеві або шкіряні вставки, а також матерчаті елементи з дихаючим наповненням для ефективної вентиляції стопи під час руху.


При виробництві ортопедичного взуття застосовуються виключно натуральні якісні матеріали: шкіра, замша і натуральне хутро.

Ортопедичне взуття обов'язково виконується на щільному не гнеться підошві з високою жорсткістю. Це необхідно, щоб розвантажити передній відділ стопи. У наших моделях застосовується як Типорозмірний підошва з поліуретану, так і підошва індивідуального виготовлення з листової гуми.

Переваги індивідуальної підошви в тому, що її використання дозволяє зробити точну підгонку колодки під об'ємні і лінійні розміри стопи. Типорозмірний підошва більш доступна, має кращі теплоізоляційні властивості і стійка до стирання.

В комплекті разом з взуттям виготовляються індивідуальні ортопедичні устілки, за допомогою яких можна вирішити багато проблем зі стопою, виконати корекцію, розвантаження або компенсацію. У багатьох моделях присутні додаткові пом'якшувальні елементи, які частіше розміщуються в підошовної області. Носкова частина взуття також може пом'якшуватися при зниженій чутливості пальців стопи.

Фахівці «Опора-плюс» намагаються зробити взуття не тільки максимально комфортною і забезпечує лікувальний ефект, а й як можна більш красивою і практичною, а також наближеною до звичайних моделей настільки, щоб спеціалізоване виріб особливо не виділялося і не виглядало відштовхуюче в очах оточуючих. Однак тут необхідно відзначити, що при створенні ортопедичного взуття дизайн кінцевих виробів все-таки в основному визначається медичним діагнозом і доступністю необхідних матеріалів, а вже в меншому ступені - індивідуальними побажаннями клієнтів.

Наприклад, в більшості випадків дизайн готового взуття не дозволяє використовувати індивідуальну устілку, так як її розміщення потребує додаткового простору, створюючи значні незручності для стопи. Тому якщо необхідна індивідуальна устілка, то доводиться вибирати взуття з високим підйомом.


У дорослих людей ортопедичні проблеми не обмежуються деформаціями і набагато різноманітніші, ніж у дітей і підлітків. Тому для них доводиться розробляти більшу кількість варіантів і моделей.

В основному тут зустрічаються проблеми з набряком, діабетичні захворювання або виробничі травми. А оскільки деформації в гомілкостопі у дорослих зустрічаються рідко, то висота берца у взутті для них вже не має такого значення, як у дітей. Крім того, в дорослому взуття все корекції виробляються на устілці, а внутрішній каблук Томаса для компенсації практично не застосовується. І якщо, наприклад, для підлітка потрібно взуття великого розміру, то тут вже буде застосовуватися індивідуальна устілка зі спеціальними п'ят супинаторами.


Для придбання і виготовлення дорослого взуття у нас доступні наступні розміри:

 • для чоловіків - від 25 см (що відповідає 39-му розміру ноги) до 32 см (47-й розмір);
 • для жінок - від 22 см (35-36 розміри) до 28 см (43-й розмір).

Крім того, при необхідності виготовлення жіночого взуття великих розмірів може бути використана спеціальна колодка. Ці ж розміри доступні і для підліткового взуття.


У більшості випадків рекомендується застосовувати ортопедичне взуття зі шнурівкою. Але при незначних проблемах допускається використовувати взуття з більш зручною застібкою на змійці. А взуття на липучках більше підходить підліткам. тут ми всі можливі деталі обговорюємо індивідуально з клієнтом і разом вирішуємо, який варіант вибрати для виготовлення.

 • Шнуровка
  Моделі з фіксацією на шнурку частіше інших застосовуються в ортопедичного взуття, тому що забезпечують широкий діапазон для зміни об'ємних розмірів в готових виробах. Шнурівка дозволяє максимально точно підлаштовувати форму взуття під параметри її власника, що особливо важливо при набряках. В той час як застібка на змійці дозволяє утримувати тільки один заданий варіант форми.

 • Змійка
  При відсутності набряклості ніг можна використовувати зручну застібку на змійці.

 • Комбінація шнурівки, застібки на змійці
  У ряді випадків при наявності набряклості ми пропонуємо використовувати комбіновану застібку зі шнурівкою і додаткової змійкою. При цьому за допомогою шнурівки спочатку виставляється необхідний обсяг взуття, а потім вже використовується змійка при надяганні або знятті взуття. Таким чином, взуття потрібно буде добре зашнурувати всього один раз, після чого фіксувати її на нозі можна буде тільки за допомогою змійки.
  Моделі з такою застібкою широко розкриваються і ніяких складнощів з їх одяганням після первинної шнурівки більше не виникне. А якщо обсяг ноги змінився, то досить буде перешнуровать взуття (десь затягнути, а десь розпустити) і після цього знову можна використовувати змійку. Ну а при великих набряках вже доведеться і змійку розстібати, і розшнурувати взуття.

 • Гумка
  При наявності проблем з рухливістю рук намагаємося більше застосовувати взуття з фіксацією на гумці. Таке взуття добре розтягується і легко надівається навіть на сильно набряклу ногу. У нас є універсальна модель туфель з двосторонній гумкою під високий підйом і великий обсяг ноги. найчастіше її також використовують і в якості домашнього взуття, що особливо актуально для проблем зі стопою або при відсутності її частини.
  При необхідності в моделях на двох бічних змійках, також можна попереду поставити гумку, щоб вона максимально легко взуватися. У туфлях це можна зробити без проблем, але в черевиках застосувати таке рішення буде складно, так як це високе взуття, і забезпечити хорошу фіксацію тут за рахунок гумок важко.

 • Застібки на липучках Velcro
  Застосування застібок на стрічках Velcro в дорослому взуття зазвичай не практикується. Тому, якщо клієнту проблематично зав'язувати шнурки, то ми пропонуємо використовувати змійку. Але при особливої ​​необхідності для деяких моделей туфель можливо змінити їх дизайн під індивідуальні особливості і пришити спеціальний фартух, щоб можна було застібати взуття за допомогою стрічки Velcro.


У верхній частині взуття використовуються тільки натуральні матеріали: практична гладка шкіра без малюнка або з рифленим малюнком , а також замшеві матеріали . У деяких моделях на вибір клієнта можуть застосовуватися більш яскраві кольори або замшеві вставки в декоративних цілях.

Дизайн і забарвлення

Як правило, доросла взуття йде в строгих класичних кольорах, тому таких яскравих кольорових матеріалів як для дитячого взуття ми тут особливо не використовуємо. Проте, при замовленні взуття на нашому підприємстві для клієнтів надається можливість вибору по дизайну і забарвленням.

Доступність тих чи інших колірних рішень може бути різна в залежності від поточної ситуації, тому кінцеве рішення тут визначається не тільки побажаннями клієнта, а й можливостями нашої організації.

Багато людей хочуть носити комфортну і красиве взуття, але при ортопедичних задачах все-таки важливіше те, наскільки вона відповідає медичним призначенням. Взуття в першу чергу повинна забезпечувати правильні умови для лікування і не створювати особливих проблем чи дискомфорту для власника при її носінні.


Правила носіння і догляд за взуттям

Носіння ортопедичного взуття бажано проводити разом з носком, тому що часто ортопедичні проблеми супроводжуються ще й проблемами з шкірним покриттям. А при носінні виробів на босу ногу можливе попадання пилу та інших частинок, що може призводити до виникнення потертостей або виразкових утворень на поверхні стопи.

Термін експлуатації і гарантійне обслуговування

Для ортопедичного взуття, зробленої за рахунок бюджетних коштів, гарантійний термін експлуатації становить 70 днів. У разі виявлення деформації або руйнування частин вироби після закінчення даного терміну підприємство зробить своєчасний ремонт також за бюджетом.

Взуття слід використовувати за призначенням, дотримуючись всі стандартні правила догляду за нею (не давати пересихати і своєчасно чистити кремом). І тоді серйозних проблем практично не виникає протягом всього періоду служби, на який розраховані взуттєві вироби.

Ми намагаємося використовувати тільки якісні матеріали, і тому наші вироби носяться досить довго. Незважаючи на те, що бюджетна взуття за державними нормам видається людям з розрахунку всього на 1 сезон, але при помірній та дбайливого експлуатації наші вироби нерідко служать і по 3-4 сезону.

Проте, на складі підприємства постійно присутній запас всіх необхідних комплектуючих. І в разі виникнення проблем із застібками, надмірного стирання підошви або утворення тріщин в ній - у нас завжди є можливості для того щоб зробити своєчасний ремонт або замінити пошкоджені елементи.

^