Увага! Змінився міський телефон у Харкові: 057-781-64-03.
Під час воєнного стану підприємство працює: ПН-ПТ 9:00-15:00, СБ-НД Вихідний.
Консультація лікаря-ортопеда по ортопедичним виробам ПН, СР, ПТ 9:00-14:00.

Ортопедичний об'ємний відбиток стопи


DNA icon

Матеріали

Для виготовлення 3D-відбитків стопи застосовується одноразовий матеріал імпортного виробництва Педілен. Це спеціальна еластична піна на зразок м'якого пінопласту, яка легко вминається і добре зберігає форму отриманого таким способом відбитку.

Checklist icon

Термін виготовлення

Замовлення на індивідуальне виготовлення ортопедичних устілок за об'ємним відбитком стопи виконуються протягом 5-10 робочих днів.

Accounting icon

Вартість

Комплект для створення тривимірного відбитка стопи складається з 2 одноразових заготовок з педілен-піни в картонній упаковці і коштує 125-130 гривень. Якщо робити з цього відбитку звичайні ортопедичні устілки, то ця сума буде додана до їх загальної вартості. При виготовленні устілок за найбільш точною комп'ютеризованою технологією з 3D-моделюванням та фрезеруванням на верстаті з ЧПК готовий комплект пари устілок обійдеться в 850 гривень.

Призначення

3D-відбиток необхідний для отримання об'ємних параметрів стопи при виготовленні індивідуальних устілок. За допомогою педілен-піни виходить найточніший відбиток стопи, на якому добре видно всі патології і зміни її форми в об’ємі.

Така висока точність особливо необхідна при діабеті, тому що нерідко при цьому захворюванні виникає така патологія, як синдром діабетичної стопи, при якій є серйозні порушення її форми або зовсім відсутні деякі частини.

При виготовленні устілок для діабетичної стопи фахівець повинен добре бачити всі деформації, а також наявність відсутніх пальців або ампутованих частин переднього відділу стопи для правильної компенсації цих елементів в устілках.

Дана технологія отримання відбитків відмінно зарекомендувала себе на практиці, так як застосовувати її дуже просто навіть в домашніх умовах, що особливо важливо для позбавлених можливості пересуватися пацієнтів після травм, операцій або в ситуаціях, коли клієнт знаходиться на віддаленій відстані і не має можливості приїхати в ортопедичний центр з іншого міста.

Після передавання даних відбитка у комп'ютер з'являється можливість складання індивідуальної 3D-моделі, використовуючи яку майстер зможе не тільки чітко побачити всі висотні та об'ємні параметри стопи пацієнта, але також відслідковувати всі зміни з плином часу за допомогою накладення поточної моделі на зроблені раніше.

Принцип дії

Піна з педілену має високу еластичність і при компресії добре зберігає зроблений у ній відбиток протягом тривалого часу.

На практиці все відбувається наступним чином. Якщо людина замовляє у нас виготовлення устілок за об'ємним відбитком, ми надсилаємо їй готову піну в коробці. Після розкриття коробки потрібно тільки правильно стати на піну таким чином, щоб у ній умістилася вся стопа. Під впливом ваги тіла відбувається стиснення піни і продавлювання всіх частин п'яти. У місцях відсутніх частин стопи або пальців відповідно піна не прогнеться.

В процесі продавлювання поверхня п'яти віддрукується сильніше, а її зведення менше. Це призводить до того, що зведення стопи трохи піднімається і при цьому вже виконується попередня корекція. Так ми зможемо чітко побачити ділянки з можливістю навантаження, і ті елементи, які будуть краще сприймати навантаження по зведенню. Даної інформації буде достатньо, щоб фахівець нашого підприємства зміг зробити індивідуальні устілки незалежно від місцезнаходження людини.

Застосування об'ємного відбитка

Отриманий нами від клієнта об'ємний відбиток стопи повністю інформативний і містить всі необхідні для виготовлення індивідуальних устілок дані. Спочатку він буде відсканований на 3D-сканері, після чого отримана інформація переноситься в спеціалізовану комп'ютерну програму та застосовується в процесі виготовлення і для аналізу змін із плином часу.

Якщо відбиток призначений для подальшого виробництва устілок за 3D-технологією, то всі необхідні коректування здійснюються відразу на комп'ютері. За традиційного способу виготовлення об'ємні параметри стопи спочатку будуть використані комп'ютером при автоматизованому виточенні супінатора на фрезерному верстаті, а потім майстром при ручному доведенню устілки.

Переваги технології

Плантограма - альтернативний спосіб отримання відбитка стопи

Існує й інший, більш доступний спосіб виготовлення ортопедичних устілок за плантограмою - пласкому відбитку стопи. Такий відбиток дозволяє отримати більш доступні індивідуальні устілки, ніж ті,що зроблені за 3D-технологіями.

Плаский відбиток можна зробити у нас безпосередньо в ортопедичному центрі. Оскільки його не можна виконати в об’ємі, то і проміряти висотні характеристики стопи по ньому буде неможливо, що обмежує сферу застосування. Проте, всі зроблені плантограми зберігаються у нас на комп'ютері у відсканованому вигляді, і по ним фахівець завжди зможе побачити і проаналізувати зміни площинних параметрів. При необхідності ми без проблем видаємо клієнтам їх відбитки за запитом.

Зроблені за пласкою моделлю індивідуальні устілки обійдуться клієнтові істотно дешевше, при цьому вони також виконують всі необхідні ортопедичні функції. Різниця у вартості і доцільності вибору технології обумовлена тим, що при 3D-технології майстер працює з об'ємним відбитком стопи, а тут тільки з пласким.

Плаский або об'ємний відбиток стопи для устілок

3D-модель затребувана в тих випадках, коли крім площинних вимірювань ще необхідно визначити і об'ємні ділянки для виготовлення максимально точних виробів. Крім того, ця дорожча технологія має сенс, коли людина використовує індивідуальні устілки постійно і звід її стопи не змінюється.

Наприклад, при плоскостопості, як правило, на початкових етапах лікування поверхня стопи не має таких критичних ділянок, які потрібно враховувати в об’ємі, і на період лікування виготовляються тимчасові устілки. А ось після того як стопа вже буде виведена, тоді можливо з'являться нові побажання у власника або рекомендації лікаря, для яких потрібно робити нові устілки за об'ємним відбитком.

Вибір найбільш відповідної технології зможе зробити сам клієнт після консультації з фахівцем відповідно до своїх очікувань та економічної доцільністі. А в складних випадках все визначається тільки безпосередньо лікуючим лікарем.

Замовити за бюджетом Придбати в магазині
^