Увага! Змінився міський телефон у Харкові: 057-781-64-03.
Під час воєнного стану підприємство працює: ПН-ПТ 9:00-15:00, СБ-НД Вихідний.
Консультація лікаря-ортопеда по ортопедичним виробам ПН, СР, ПТ 9:00-14:00.

Еластичні і напівтверді ортези на гомілковостопний суглоб


Ортез даного типу (бандаж або фіксатор) - це фіксує пов'язка, яка використовується для фіксації і компресії гомілковостопного суглоба, частини стопи і гомілки при травмах або захворюваннях легкої і середньої тяжкості.

Загальне призначення

Запропоновані зараз у великому асортименті в аптеках і спортивних магазинах бандажі мають привабливий зовнішній вигляд і універсальні, але призначені більшою мірою для профілактики і усунення наслідків легких травм. Слід враховувати, що готова продукція має меньші фіксуючи властивості у порівнянні з індивідуальними виробами і часто не дозволяє зробити щільну фіксацію, необхідну при більш складних проблемах.

У той же час, наші вироби мають вдосконалену конструкцію і виробляються індивідуально за призначенням лікаря. Тому вони мають найкращий фіксуючий вплив і також можуть застосовуватися для людей з важкими травмами, нестандартними формами нижніх кінцівок, і в якості дитячих ортезів, які практично не зустрічаються в аптеках.

Фіксатори для голеностопа в основному виконують підтримуючу функцію при ортопедичних проблемах, які пов'язані з інвалідизацією. Тому на відміну від жорстких ортезів їх виготовлення за рідкісним винятком не забезпечується бюджетом, і вони купуються пацієнтами за власні кошти.

Особливості конструкції

Пропоновані в магазинах готові бандажі, як правило, мають стандартну нероз'ємну конструкцію - на зразок панчішного виробу без ділянки носка, і одягають їх натягуванням на пошкоджену ногу. При невеликих вивихах і спортивних травмах часто цього буває досить, але для складних ситуацій потрібні вироби з можливістю більшого регулювання за обсягом.

Наші ортези мають роз'ємну конструкцію з достатнім числом застібок, і тому їх простіше одягати, а обсяг і форму завжди можна відрегулювати в міру зміни ступеня набряклості ноги.

Наші переваги

Виготовлення індивідуальних ортезів нашим підприємством в місцевих умовах з імпортних матеріалів високої якості дозволяє значно скоротити витрати на виробництво, доставку і зберігання продукції. Тому представлені в каталозі вироби не тільки коштують у кілька разів дешевше імпортних, але і забезпечують більш високий лікувальний ефект.

Крім того, експерти нашого ортопедичного центру допоможуть правильно підібрати необхідний фіксатор і оперативно виготовити його в суворій відповідності до медичного діагнозу. А це дозволить максимально прискорити процес одужання, уникнути додаткових проблем в майбутньому, а також забезпечити максимальний комфорт при носінні бандажа.

М'який фіксатор голеностопа

М'яка еластична пов'язка (бандаж) відноситься до напівтвердих ортезів і застосовується для легкої фіксації при невеликих травмах голеностопа.

М'який синій фіксатор голеностопа
М'який фіксатор голеностопа синього кольору
(Фото 1).
М'який синій фіксатор голеностопа
М'який фіксатор голеностопа синього кольору
(Фото 2).
DNA icon

Матеріали

На відміну від еластичного ортеза даний виріб виготовляється з більш тонкого і м'якого неопрену.

Accounting icon

Вартість

Середня ціна такого виробу мінімальна і становить всього 165 гривень, але при необхідності виготовлення великих розмірів або для нестандартної форми кінцівки можливе незначне підвищення його вартості.

Checklist icon

Термін виготовлення

Найбільш відповідний за розміром м'який фіксатор голеностопа зазвичай підбирається серед готової типорозмірної продукції під час консультації у фахівця в нашому центрі, а у більш складних випадках він буде виготовлений індивідуально протягом 1 дня.

Призначення

Еластичний бандаж часто застосовується для фіксації при лікуванні легких травм, пов'язаних з ушкодженнями зв'язок гомілкостопу. Виріб виконує підтримуючу функцію, створюючи мінімально необхідний рівень компресії для пошкоджених тканин гомілковостопного суглоба і стопи. А це в свою чергу сприяє швидкому зменшенню набряків і не викликає відчутного дискомфорту при надяганні і носінні пов'язки.

Крім того, м'який фіксатор застосовується для профілактики больового синдрому, при хронічній набряклості гомілковостопного суглоба і верхнього зводу стопи, а також на останніх стадіях процесу загоєння більш серйозних травм.

Умови застосування

М'який бандаж застосовується в якості еластичної фіксуючої пов'язки для зняття больових відчуттів і зменшення набряків стопи за рахунок щільної фіксації тканин. При лікуванні травм термін носіння такої пов'язки зазвичай не перевищує 3 місяців.

Однак при наявності хронічних проблем в гомілковостопному суглобі, підйомі стопи або нижньої частини гомілки, а також при повторюваних болях може знадобитися і більше часу для його носіння. У таких випадках м'який фіксатор буде просто необхідний при тривалому знаходженні на ногах або пересуванні на великі відстані поза домом.

Конструкція

Виріб виконується з еластичних матеріалів і має цільну форму на зразок шкарпетки.

Тут є тільки одна невелика застібка на липучці для регулювання форми ортеза при набряку - у верхній частині ззаду. Відсутність додаткових виступів в районі підйому стопи дозволяє надіти поверх такого фіксатора практично будь-якє взуття.

Еластичний ортез на гомілковостопний суглоб

Синій еластичний ортез на гомілкостоп
Еластичний ортез на гомілкостоп синього кольору
(Фото 1).
Синій еластичний ортез на голеностоп
Еластичний ортез на гомілкостоп синього кольору
(Фото 2).
DNA icon

Матеріали

Еластичний бандаж виготовляється з пружного матеріалу - неопрену, також він містить металеві скоби і матерчаті стрічки. При виготовленні зазвичай використовується матеріал чорного, темно-синього або блакитного кольору в залежності від наявності сировини на складі.

Accounting icon

Вартість

Вартість виробу становить приблизно 200 гривень, але може підвищуватися відповідно до необхідної висоти охоплення гомілки і об'ємних розмірів гомілковостопного суглоба.

Checklist icon

Термін виготовлення

М'який ортез для гомілкостопу виготовляється протягом 1-2 днів. Дана модель виробляється індивідуально методом підгонки вже наявного типового виробу під об'ємні розміри пацієнта: після зняття точних мірок з кінцівки виконується виточка або ушивання тканини для більш щільної фіксації виробу на гомілковостопному суглобі.

Всі необхідні роботи проводяться безпосередньо нашим підприємством, тому при стандартних обсягах пошкодженої ноги і відсутності сильних набряків в більшості випадків виріб буде готовий вже через 1 годину після завершення прийому у фахівця ортопедичного центру.

Призначення

Еластичний ортез часто необхідний після розтягнень зв'язок або забоїв гомілковостопного суглоба, для зняття набряклості в післяопераційний період, а також коли потрібно забезпечити компресію гомілкостопу при судинних захворюваннях.

Крім того, застосування даного виробу потрібно і при лікуванні переломів що довго загоюються - на останніх стадіях проходження фіксації в жорсткому ортезі.

Умови застосування

Постійне носіння еластичного бандажа забезпечує максимальний лікувальний ефект. А при необхідності такий виріб можна буде також носити і всередині взуття, але тільки якщо надягати поверх нього капці або інше широке взуття.

Конструкція

Застосовувана конструкція дозволяє легко і швидко підлаштувати об'ємні параметри виробу відповідно до змінених об'ємних розмірів гомілковостопного суглоба. Зручні кріплення на липучках Velcro забезпечують тут оптимальні умови для напівжорсткої компресійної фіксації гомілковостопного суглоба, частини стопи і гомілки.

Готові ортези завжди представлені у нас в 3 типорозмірах, і за рахунок високих еластичних властивостей матеріалів і застосування застібок на липучках - приблизно в 80 відсотках випадків можуть бути відразу ж використані клієнтами без додаткової підгонки. А при необхідності подовження висоти бандажа або при великих об'ємних розмірах можливий і повний індивідуальний пошив виробу на підприємстві. Для дитячих варіантів наші фахівці також без проблем виконають підгонку ортеза під необхідні обсяги, відповідно зменшивши його розміри.

Напівжорсткий ортез на гомілковостопний суглоб

Цей вироб більш жорсткий, ніж еластичні ортези з неопрену і являє собою регульовану иммобилизационной шину, яку часто застосовують при серйозних травмах гомілкостопу замість гіпсового чобітка.

Світлий напівтвердий ортез для гомілкостопу
Напівжорсткий ортез на гомілкостоп світлий
(Фото 1).
Світлий напівтвердий ортез для гомілкостопу
Напівжорсткий ортез на гомілкостоп світлий
(Фото 2).
DNA icon

Матеріали

Ортез виготовляється з цупкої бавовняної тканини з дихаючою нежаркою поверхнею, а по боковій зовнішній стороні тут додатково встановлюється металева шина, як правило, з алюмінієвого сплаву.

Accounting icon

Вартість

Вартість виробу приблизно 400 гривень. Подальше збільшення ціни залежить від складності та форми вироби, і подовжений варіант коштує близько 450 гривень .

Checklist icon

Дата виготовлення

Цей ходовий виріб завжди представлено у нас в декількох типорозмірах. Тому за рахунок вибору найбільш підходящого розміру і зручної шнурівки його можна буде відразу ж надіти і щільно зафіксувати на стопі стандартної форми.

При необхідності ми також зможемо підшити або розшити ортез протягом 1-2 годин, щоб підігнати його практично на будь-яку стопу. Ну а для особливо складних випадків при повному індивідуальному виготовленні може знадобитися до 1 доби. Подібні ортези ми завжди намагаємося зробити якомога швидше, щоб забезпечити максимально швидку фіксацію для кращого загоєння травми.

Призначення

Напівжорсткий ортез зазвичай потрібен пацієнтам при таких серйозних травмах, як розрив зв'язок гомілкостопу, відразу ж після відвідування пунктів невідкладної допомоги, чергових лікарень або після носіння гіпсової пов'язки протягом 3-5 днів.

При розриві зв'язки необхідно терміново стиснути і щільно зафіксувати в правильному положенні пошкоджену кінцівку. Саме в таких умовах отримана травма буде гоїтися максимально швидко і без ускладнень.

Проста забинтована шина без гіпсування може використовуватися тільки для підтримки гомілкостопу при вивихах, і в такому випадку вже не годиться. Тому для лікування тут потрібно або гіпсували ногу, або використовувати напівтвердий ортез.

В подібних випадках медустанови накладають гіпсову пов'язку, проте вона буде достатньо ефективною тільки на початковому етапі. Практично завжди травми зв'язок викликають сильний набряк в нижній частині гомілки, гомілковостопного суглоба і склепіння стопи, і в міру спадання набряку пов'язка послаблюється і стає вільнішою, а її фіксуючий вплив значно знижується. Це означає, що жорсткі вироби з пластику або гіпсу будуть швидко втрачати свою ефективність і потребуватимуть заміни буквально вже через кілька днів після отримання травми.

У той же час, в напівжорсткому ортезі якраз є можливість поступово змінювати його об'ємні розміри за рахунок шнурівки, що дає можливість регулювати щільність фіксації виробу для гомілковостопного суглоба.

Також виріб подібної конструкції при більшій висоті застосовується і при тріщинах в гомілкостопі. Але тут все вирішує лікуючий лікар, і призначення здійснюється у чіткій відповідності до медичного діагнозу.

Умови застосування

При розривах зв'язок такий виріб має бути виготовлений і одягнений на пошкоджену ногу якомога швидше. Адже якщо цього не зробити відразу, то вже на наступну добу ситуація значно ускладнюється, і травма буде гоїтися довше і гірше. Тому напівтвердий ортез необхідно використовувати в якості ургентного (термінового) засобу відразу після отримання травми або через кілька днів після накладення гіпсової шини.

Стандартна гіпсова шина має незнімну конструкцію, і в ній складно буде проходити більше 2 тижнів. А такий ортез завжди можна зняти без особливих зусиль, щоб помити ногу або виконати інші процедури, чого в гіпсовій шині зробити не вийде.

Конструкція

Виріб популярний і має високу ефективність за рахунок унікальної конструкції з бічними шинами і шнурівки високої щільності. Для щільної фіксації гомілковостопного суглоба в заданому положенні з боків у зовнішні кишеньки встановлюються металеві шини. Кожна така шина формується з металевої пластини індивідуально за формою стопи, гомілки і голеностопу.

У нижній частині з боків і в районі шнурівки тут присутні додаткові підсилюючі елементи зі спеціального текстильного картону. В районі гомілки всередину вставляються смягчители з спіненого поліетилену, щоб при щільній фіксації розтиралися тканини на кісткових структурах голеностопу.

Замовити за бюджетом Придбати в магазині
^