Увага! Змінився міський телефон у Харкові: 057-781-64-03.
Під час воєнного стану підприємство працює: ПН-ПТ 9:00-15:00, СБ-НД Вихідний.
Консультація лікаря-ортопеда по ортопедичним виробам ПН, СР, ПТ 9:00-14:00.

Дитячі ортези для тазостегнового суглоба


Ортези (бандажі) для фіксації тазостегнового суглоба застосовуються у маленьких дітей при лікуванні дисплазії (вивихів, підвивихів) та інших подібних проблем. Такі травми нерідко трапляються при народженні дитини, але фахівці не завжди розпізнають їх відразу. При виявленні подібної проблеми слід якомога швидше почати лікування за допомогою ортеза відповідно до поставленого діагнозу.

У дитячій ортопедії застосовується велика різноманітність бандажів для виправлення наслідків дисплазії тазостегнових суглобів, але кожен з них виконує якусь свою особливу функцію.

Всі представлені в даному каталозі вироби ефективно виконують ортопедичну корекцію, але при цьому розрізняються за ступенем жорсткості та видом фіксації. Одні моделі залишають більше свободи для рухів і дозволяють зводити ніжки до меншого кута, а інші жорстко фіксують кінцівки і обмежують рухи більшою мірою. В будь-якому випадку, використовувати такі вироби без призначення лікаря не рекомендовано!

Стремена Павлика

Стремена Павлика бандаж
Стремена Павлика
(Фото 1).

Цей виріб виготовляється цілком з тканини і в ортопедії застосовується вже довгий час для лікування проблем тазостегнового суглоба у дітей від народження і до віку 6 місяців.

За рахунок наявного тут великого числа регулювань здійснюється установка тазостегнових суглобів в певне положення в широкому діапазоні і при м'якому ступені фіксації.

DNA icon

Матеріали

Виріб шиється з міцної бавовняної тканини. Раніше кріплення в ньому робилися на шкіряних ремінцях, а зараз йдуть на зручних липучках Velcro.

Accounting icon

Вартість

На стремена Павлика в нашому центрі встановлена базова вартість в 235 гривень. Ця сума може збільшуватися в залежності від необхідності додаткових робіт по підгонці виробу.
Зверніть увагу, що тільки фахівець може визначити, як правильно застосовувати даний ортез в залежності від діагнозу. Тому ми не рекомендуємо купувати цей виріб самостійно!

Checklist icon

Термін виготовлення

Ортез підбирається з наявних готових виробів відповідно до індивідуальних розмірів дитини. Окрім того, що тут можна відрегулювати довжину стремен, також при необхідності вони можуть ще й додатково підшиватися безпосередньо в нашому ортопедичному центрі. Замовлення на виготовлення даного виробу буде виконано протягом 1 дня.

Призначення

Стремена Павлика використовуються у грудних дітей при вивихах, підвивихах та інших проблемах тазостегнового суглоба. Такі травми досить частотрапляються при народженні дитини та вимагають своєчасного лікування, інакше в процесі росту буде відбуватися подальше погіршення ситуації, для вирішення якої може знадобитися оперативне втручання в майбутньому.

Більшість цих виробів застосовується, починаючи з моменту народження дитини і до 1 року. Якщо проблема все-таки не зникає, то можливо через деякий час доведеться переходити на пластикові ортези або застосовувати інші варіанти лікування. Тому важливо вчасно виявити дані проблеми, а підбирати такий виріб слід тільки після консультації у дитячого ортопеда.

Умови застосування

За умови постійного носіння ортеза тазостегновий суглоб буде правильно формуватись по мірі зростання дитини, поступово виправляючи проблему. У більшості випадків своєчасно проведена фіксація дозволяє усунути наслідки дисплазії у малюків без додаткового хірургічного втручання і медикаментозного лікування.

За рахунок регулювання довжини верхніх тяг виріб щільно встановлюється на тулуб, а його нижні елементи сприяють тому, щоб ніжки дитини були завжди встановлені в певному положенні. Процес одягання цього ортеза подібний до одягання дитячого відкритого комбінезона: спочатку в нижній частині ніжки протягується в стремена і фіксуються за допомогою липучок, а потім верхні тяги накидаються на плечі і пояс посередині та фіксуються на тулуб дитини.

Спочатку ортез регулюється і одягається в присутності лікаря. Кваліфікований фахівець зможе правильно виставити довжину тяг і положення кінцівок в залежності від медичного висновку, зробленого після огляду рентгенологічного знімка кульшових суглобів. А без допомоги ортопеда батькам самостійно відрегулювати і надіти цей виріб вперше належним чином буде дуже складно, оскільки для цього потрібен досвід і розуміння, як виставити довжину стремен та ін.

Шина Фрейка

Бандаж фіксуючий  - Шина Фрейка
Шина Фрейка
(Фото 1).

Бандаж фіксуючий на тазостегновий суглоб, також відомий як, як шина або подушка Фрейка. Останнім часом цей вид виробів досить часто використовується дитячими ортопедами для напівжорсткої фіксації нижніх кінцівок в правильному положенні при наявності проблем тазостегнового суглоба.

Ортез виконує необхідну корекцію таким чином, що ніжки дитини будуть повністю розведені в ньому під кутом у 180 градусів.

DNA icon

Матеріали

Швейний виріб із тканини, усередині якого встановлюються спеціальні пластикові планки.

Accounting icon

Вартість

Базова вартість ортеза становить 255 гривень, а для великих розмірів може доходити до 450.

Призначення

Шина Фрейка застосовується для встановлення нижніх кінцівок у правильне положення при легкій дисплазії в тазостегнових суглобах, підвивихах та передвивихах. При вивихах цей виріб вже не рекомендується, оскільки не дозволяє досягти правильного положення кістки в суглобі. Його необхідно носити згідно з медичним висновком для запобігання розвитку проблеми в міру зростання дитини.

Ортез призначається малюкам не з самого народження, а починаючи приблизно з 2 місяців і до 1 року. Розмір ширини виробу встановлює лікар, визначаючи його на повністю розведених ніжках дитини.

Умови застосування

Шина Фрейка одягається аналогічно процедурі одягання дитячих штанців, в кінці якої лямки накидаються зверху на плечі дитини і фіксуються липучками.

Конструкція

Виріб зроблено таким чином, щоб кінцівки дитини були максимально розведені в сторони і зафіксовані в ньому. Для цього всередині по поверхні зіткнення з ніжками встановлюються безпечні пластикові елементи, які необхідні для того, щоб м'який тканинний матеріал фіксувався, а не стискався при навантаженнях. Великі розміри вимагають застосування більш жорсткої фіксації, тому в таких випадках зазвичай всередину вшиваються відразу 2 пластини.

Модифікації шини Фрейка бувають різні, але основна їх відмінність полягає в ширині вироби. Як правило, ширина підбирається тут в межах від 16 до 22 см. Але при необхідності ми зробимо і ширші штанці згідно з призначенням лікаря і в залежності від розмірів дитини.

Профілактичні штанці

Профілактичні штанці
Профілактичні штанці
(Фото 1).

Це виріб також застосовується для фіксації кута розведення нижніх кінцівок, але дозволяє це зробити м'якше і більш дозовано.

Незважаючи на те, що ці штанці є найменш жорстким виробом, вони виконують ту ж функцію, що й інші види ортезів для тазостегнового суглоба. Тому профілактичні штанці можуть використовуватися у маленьких діток, починаючи з самого народження.

DNA icon

Матеріали

Швейний виріб із тканини, усередині якого встановлюється пластикова шина.

Accounting icon

Вартість

Дитячі профілактичні штанці коштують 95 гривень.

Accounting icon

Термін виготовлення

Ортез виготовляється індивідуально протягом 1 робочого дня.

Призначення

Подібні вироби призначаються медиками для профілактики на самих ранніх етапах, якщо серйозні проблеми відсутні, а також при легких дефектах тазостегнового суглоба, коли застосування більш жорсткої шини Фрейка іще не потрібно або протипоказано.

Профілактика передбачає носіння цих штанців, якщо виявлена ​​деяка схильність до проблем, але самого дефекту ще не виявлено. До інших випадків застосування відносять звичайну дисплазію кульшових суглобів і невеликі вивихи. При дисплазії суглоб знаходиться в недостатньо правильному з анатомічної точки зору положенні, що може призвести до погіршення при його подальшому формуванні та вимагає якнайшвидшого виправлення ситуації.

Умови застосування

Профілактичні штанці застосовуються для малюків з самого народження і до півроку, і значно варіюються як за розмірами, так і за шириною внутрішньої частини. За зовнішнім виглядом вони мало чим відрізняються від звичайних трусиків для новонароджених і зручно фіксуються в області таза за допомогою липучок.

Шина Віленського

Ортез - Шина Віленського
Шина Віленського
(Фото 1).

Ортез використовується для встановлення тазостегнових суглобів в потрібне для корекції положення, при цьому зберігається деяка рухливість у суглобах. Шина фіксується на ногах в ділянках голеностопів.

Цей виріб працює подібно шині Фрейка, але призначений для більш старшого віку. Там йде більш жорстка фіксація за рахунок пластикової шини, що встановлюється всередині, а тут застосовується регульована по довжині сталева пластина з манжетами на шарнірах, які допускають більшу свободу рухів.

DNA icon

Матеріали

Ортез складається з металевої пластини з отворами і 2 шкіряних манжет, які одягаються безпосередньо на ноги. Для манжет використовуються шкіряні ремінці з внутрішніми пом'якшуючими елементами з поролону, обшитого зовні тканиною.

Accounting icon

Вартість

Виріб коштує від 700 гривень.

Accounting icon

Термін виготовлення

Шина Віленського підбирається з наявних виробів, і при необхідності допрацьовується під індивідуальні розміри дитини протягом 1 дня. Доопрацювання може включати подовження ремінців і установку додаткових пом'якшуючих елементів, коли потрібно зменшити внутрішній діаметр манжет.

Призначення

Виріб застосовується при лікуванні і реабілітації дефектів тазостегнового суглоба для встановлення ноги в правильне коригуюче положення. Це буває необхідно при захворюваннях головки суглоба, коли дефект перешкоджає нормальному розвитку кістки або при наявності вивиху.

На відміну від інших виробів у цьому ортезі можна досить активно пересуватися, але його використання допускається з 6-7 місяців і до 3-4 років.

Умови застосування

В класичному варіанті Шина Віленського зазвичай встановлюється в районі гомілковостопного суглоба і залишає можливість пересування для дитини. У ньому можна повзати і топтатися, але при цьому весь час буде зафіксовано необхідний кут розведення кінцівок, який встановлює лікар відповідно до діагнозу. Завдяки наявності шарнірних з'єднань в цьому ортезі навіть можна ходити.

Виріб використовується протягом призначеного лікарем періоду від 2 до 8 місяців. Як правило, дитина повинна залишатися в ньому більшу частину часу, а в деяких випадках навіть під час сну. Ортез можна зняти при необхідності, а потім знову надіти і легко зафіксувати за допомогою застібок.

При використанні вироби потрібне періодичне спостереження і консультування у лікаря, щоб своєчасно подовжувати шину в міру зростання дитини.

Останнім часом цю шину почали встановлювати і вище колінних суглобів. Зараз так роблять досить часто після операцій при великих вивихах, але це допускається тільки за певних діагнозах і за призначенням лікаря.

Конструкція

Виріб складається з металевої планки з отворами, за рахунок яких можна змінювати розмір (відстань між манжетками) і фіксувати довжину шини. Необхідну довжину шини визначає лікуючий лікар для правильного встановлення кута сходження нижніх кінцівок в міру зростання дитини.

Якщо ортез повинен фіксуватися вище колінних суглобів, то тут напевно буде потрібна додаткова доробка конструкції під індивідуальні параметри дитини.

Шина Віленського виготовляється в різних розмірах (від 25 до 65 см), і відстань між центрами манжеток може змінюватися в ній в діапазоні від 20 до 60 см. Кожен розмір визначається кроком в 10 см, а допустимі регулювання в рамках одного виробу складають: 20-30, 25-35 і так далі, до 55-65 см.

^