Матеріали
Основні несучі деталі виробу виготовляються з литого пластику. Окрім цього, тут є стрічки із тканини, сталеві скоби і заклепки для кріплення апарату до ноги, а також пом'якшуючі елементи зі спіненого поліетилену.
Термін виготовлення
Замовлення на індивідуальне виробництво ортезів для нижніх кінцівок виконуються нашим підприємством протягом 20 робочих днів.
Вартість
Вартість індивідуального виготовлення даного ортеза залежить від розмірів та інших фізичних параметрів власника. Більшою мірою на ціну виробу впливає собівартість шарнірів, які підбираються відповідно до параметрів пересування власника, його перевагами, а також розмірами і ваговими характеристиками.
Виробниче підприємство «Опора-плюс» входить до офіційного переліку виробників технічних засобів реабілітації Міністерства соціальної політики України. А це означає, що звернувшись до нас, Ви зможете замовити і придбати цей виріб безкоштовно за рахунок бюджетних коштів.
Призначення
Цей виріб - один із найбільш універсальних і популярних видів ортезів для фіксації гомілки, гомілковостопного суглоба і стопи для пацієнтів усіх вікових категорій. У дорослих та дітей такий шарнірний ортез застосовується при різних травмах гомілковостопного суглоба і стопи, при розробці контрактур гомілковостопного суглоба в посттравматичний або післяопераційний період, а також при падаючій стопі, вальгусних або варусних деформаціях гомілковостопного суглоба і приведенні стопи.
Крім того, носіння подібних ортопедичних апаратів показане дітям для корекції при деформації або нестабільності гомілковостопного суглоба і стопи. У дітей деформація ніг часто буває двосторонньою, тому в таких випадках ортези слід застосовувати парою, а при травмі однієї кінцівки відповідно виготовляється тільки один ортез.
Практично для всіх видів деформації конструкція виробу дозволяє впевнено пересуватися у ньому, в той же час, постійно витримується задане щодо виставленої осі стопи положення гомілки. Також тут може бути проведена установка заданих параметрів руху в гомілкостопі з поступовим збільшенням амплітуди для безпечної розробки кінцівки.
Умови застосування
Ортез може застосовуватися як засіб для постійного носіння при різних хірургічних втручаннях, так і більш дозовано в реабілітаційний період. Виріб обов'язково застосовується під час пересування на ногах. Умови його використання завжди визначає лікуючий лікар відповідно до діагнозу та рекомендованих умов реабілітації.
Гомілковостопний суглоб досить добре піддається лікуванню та корекції. Тому найчастіше термін застосування даних апаратів не перевищує 8-12 місяців. Для дітей та підлітків до 18 років в більшості випадків досить одного виробу, особливо якщо потрібна невелика корекція деформації в міру зростання або у процесі загоєння травм.
При більш складних діагнозах і захворюваннях, коли трапляються повторні деформації або проблема пацієнта не вирішується, може знадобитися і більш тривале носіння виробу. У таких випадках, як правило, через 10-12 місяців при значних змінах обсягів кінцівки апарат модифікується.
Іноді для лікування потрібне почергове носіння ортеза у комплекті з ортопедичним взуттям. Ортез жорсткіше фіксує гомілковостопний суглоб, ніж взуття, і тому він надягається для пересування в домашніх умовах і в стаціонарі, а на вулиці - спеціальне взуття. Окрім того, апарат може застосовуватися і постійно, тоді взуття виготовляється більшого розміру і надягається поверх апарату, щоб дитина весь час знаходилася в ньому, навіть на вулиці.
Конструкція
У конструкції апарату можуть використовуватися шарніри для гомілковостопного суглоба різних модифікацій від українських та зарубіжних виробників. Як правило, для дорослих людей при постійному активному носінні потрібні посилені, дорожчі шарніри, а при непостійному носінні і для дітей цілком підходять і полегшені комплектуючі меншої вартості.
Представлена тут пара ортезів була розроблена на обидві ноги для дитини і призначена для пересування в домашніх або стаціонарних умовах.
Комплектація
У внутрішню частину підошви обов'язково вставляється ортопедична устілка для правильної постановки стопи і зняття зайвих навантажень. У місцях кісткових виступів застосовуються пом'якшувальні елементи для більш комфортного носіння. Гумова накладка знизу підошви протидіє ковзанню і дозволяє впевнено пересуватися навіть по слизьких і вологих поверхнях.