Увага! Змінився міський телефон у Харкові: 057-781-64-03.
Під час воєнного стану підприємство працює: ПН-ПТ 9:00-15:00, СБ-НД Вихідний.
Консультація лікаря-ортопеда по ортопедичним виробам ПН, СР, ПТ 9:00-14:00.

Ортез шарнірний для розроблення та лікування контрактур і спастичних деформацій


DNA icon

Матеріали

Основні несучі деталі виробу виготовляються з литого пластику. Окрім цього, тут є тканинні стрічки Velcro з липучками, сталеві скоби та заклепки для кріплення апарату до ноги, а також пом'якшуючі елементи зі спіненого поліетилену.

Checklist icon

Термін виготовлення

Замовлення з індивідуального виготовлення ортезів виконуються нашим підприємством протягом 20 робочих днів.

Accounting icon

Вартість

Виготовлення даного ортеза коштує від 2000 до 3500 гривень в залежності від розмірів та інших характеристик замовника.

Виробниче підприємство «Опора-плюс» входить до офіційного переліку виробників технічних засобів реабілітації Міністерства соціальної політики України. А це означає, що звернувшись до нас, Ви зможете замовити і придбати цей виріб безкоштовно за рахунок бюджетних коштів, при наявності підтвердженої медичним висновком інвалідності.

Призначення

Цей ортез є тимчасовим засобом, призначеним для розроблення контрактур і спастичних деформацій гомілковостопного суглоба. Він дозволяє створити всі необхідні умови для того, щоб почати виводити стопу пацієнта зі стану неправильної постави. У дітей такий виріб більшою мірою застосовується для усунення спастики.

При контрактурах суглоб не може рухатися з повною амплітудою, згинаючись і розгинаючись не до кінця. Контрактури зазвичай виникають внаслідок перенесених травм або операцій.

Спастика - це свого роду «‎застиглий суглоб»‎ через різні неврологічні проблеми суглоб (включаючи ДЦП). Наприклад, це відбувається, коли стопа мимоволі блокується м'язами у положенні розгинання, з якого її потрібно спеціально виводити. У деяких випадках усунення подібної проблеми є необхідною умовою для початку вертикалізації пацієнта.

Конструкція даного виробу є більш передовою версією шарнірного ортеза на гомілкостоп і, крім шарніра в гомілковостопному суглобі, додатково включає в себе скобу зі змінною тягою. Застосування такого елемента дає можливість регульованої установки необхідного положення стопи, що необхідно для поступового її виведення в правильне положення та відновлення розгинальної функції суглоба.

В процесі лікування стан стопи спочатку статично виводиться до певного можливого кута, після чого суглоб можна буде починати розробляти вже в динаміці, потроху пересуваючись і поступово збільшуючи маятник рухів підкручуванням різьбовій скоби в гомілковостопному суглобі.

Завдяки цьому ортезу людину можна починати виводити з лежачого положення, як тільки для цього з'явиться можливість, а через деякий час після виведення стопи він зможе сам потроху пересуватися в апараті.

Умови застосування

Середній термін застосування апарату становить від 3 до 8 місяців. При правильному регулюванні кута стопи в ортезі та під впливом дозованих динамічних навантажень м'язи будуть поступово «відпускати» суглоб, дозволяючи початок процесу виведення стопи в правильне положення, що з часом призведе до повного усунення спастики і контрактур.

Для досягнення бажаного ефекту відповідно до медичного припису потрібно своєчасно проводити розкручування скоби, подовжуючи її тяги, і тоді під час руху пацієнта в ортезі буде поступово відбуватися відновлення розгинальної функції проблемного суглоба.

Конструкція

Застосування шарнірів дає можливість здійснювати вільні рухи в гомілковостопному суглобі, а регульована передня тяга дозволяє поступово розробляти згинальну функцію стопи в міру її закручування.

У конструкції застосовуються 2 скоби для кріплення тяги: одна йде в залежності від ваги пацієнта і поточного кута гомілковостопного суглоба на рівні гомілки, а друга встановлюється в передньому відділі стопної частини ортеза. Ці скоби зв'язуються між собою різьбовою тягою, при обертанні якої змінюється відстань між ними, за рахунок чого і відбувається зміна кута гомілковостопного суглоба.

Даний зразок ортеза був розроблений нашим підприємством у Харкові спільно з фахівцями з Інституту патології хребта та суглобів ім. Ситенка. Тут застосовуються шарніри досить простої конструкції вітчизняного виробництва. Проте, вони забезпечують необхідну фіксацію, допускаючи невеликі рухи без навантаження.

Замовити за бюджетом Придбати в магазині
^