Матеріали
Основні частини ортеза виробляються із пластику, окрім того, застосовується металева фурнітура для кріплень, текстильні застібки та пом'якшувальні елементи, а також гумова підошва.
Вартість
формується на основі розмірів і потреб клієнта. Виробниче підприємство «Опора-плюс» входить до офіційного переліку виробників технічних засобів реабілітації Міністерства соціальної політики України. А це означає, що звернувшись до нас, зможете замовити і придбати собі цей ортез безкоштовно за рахунок бюджетних коштів.
Термін виготовлення
До 1 місяця.
Призначення
Виріб застосовується як тимчасовий лікувальний засіб для фіксації гомілковостопного суглоба і стопи з метою паралельного розвантаження нижнього відділу стопи. В основному такий апарат використовується для пацієнтів, хворих на діабет, при наявності деформацій та інших проблем в гомілковостопному суглобі, стопі або п'ятковій поверхні стопи. Одним із характерних діагнозів тут є стопа Шарко, при якій відбуваються зміни структури та форми стопи.
Ортез використовують на період лікування пошкодженої частини стопи. Найчастіше процес відновлення відбувається не так швидко, як хотілося б. Але при наявності проблем стопи середнього ступеня тяжкості такий апарат буде ефективно оберігати кінцівку від подальших рецидивів. Своєчасне застосування нашого виробу дозволяє ефективно провести лікування, щоб уникнути подальших деформацій, а також інших серйозних проблем.
При гострій формі діабету відбувається деформація стопи, що також супроводжується виразковими утвореннями на поверхні п'яти і стопи. І якщо не почати вчасно використовувати розвантажувальний ортез, то ситуація починає швидко погіршуватись, що, на жаль, часто може призводити до ампутації нижньої кінцівки. У більшості випадків даний ортез дозволяє уникнути ампутації та зберегти кінцівку!
У той же час, за умови застосування даного виробу, в залежності від ряду факторів, що включають поточний ступінь деформації, рівень цукру та вид діабетичної ангіопатії, вже через 3-8 місяців відбувалося відновлення форми стопи, підтверджене медиками.
Альтернативою такому виробу є візок або милиці, які практично не навантажують нижні кінцівки. Однак, знерухомлення суглобів погано сприяє їх загоєнню. Як відомо, під час руху відбувається стимулювання кровообігу, і тому помірні навантаження призводять до прискореного відновлення хворих тканин та суглобів. А за рахунок цього апарату пацієнт зможе пересуватися без особливих труднощів, що повністю забезпечить нормальне кровопостачання до всіх тканин та судин кінцівки.
Умови застосування
Зазвичай термін застосування ортеза становить від 3 місяців до 1 року в залежності від ходу лікування, але, можливо, буде потрібне і більш тривале його використання. З плином часу пацієнт поступово переходить на носіння звичайного взуття зі спеціальною устілкою. Як правило, такий виріб залишається у пацієнта, і в подальшому використовується для підстраховки при загостреннях та у випадках повторення деформації.
Незважаючи на те що виріб створювався для лікування безпосередньо у клініках, нерідко бувають випадки, коли пацієнти користуються ним постійно протягом тривалого періоду, застосовуючи не тільки у побуті й домашніх умовах, але також на вулиці і під час роботи. Тому для виходу на вулицю зверху ортеза можна без проблем взути валянки, калоші або індивідуально пошите взуття.
Гарантійний термін служби виробу - 1 рік. Однак, якщо відбуваються значні зміни форми ноги внаслідок виникнення або зникнення набряків, то ортез необхідно буде переробляти.
Конструкція
У конструкції ортеза необхідно не тільки забезпечити фіксацію суглоба, але також розвантажити підошовну поверхню п'яткової кістки та нерідко уражені виразками тканини. Ортез складається із 2 частин: задня надягається на гомілку та стопу, міцно прикріплюючись до них, а спереду встановлюється регульована кришка, що дає розвантаження для підошовної п'яткової поверхні, переносячи її на колінний суглоб, і фіксує гомілку, щоб знерухомити голеностоп в області п'яти.
За рахунок застосування стрічок Velcro у верхній частині ортеза навантаження також перерозподіляється на колінний суглоб і зв’язки, що підтримують надколінок. Також у виробі присутні елементи для пом'якшення тиску в місцях кісткових виступів та велика пом'якшувальна устілка для додаткового розвантаження підошовної поверхні.
З ортопедичної точки зору це досить складний у виготовленні індивідуальний виріб. Однак в даний час не так багато підприємств займається виробництвом подібних ортезів для вирішення проблем зі стопою, які часто зустрічаються у діабетиків. Можливо, з цієї причини до нас часто звертаються клієнти не тільки з усієї території України, а й із країн ближнього зарубіжжя.
Комплектація
Основні частини ортеза відливають із пластика безпосередньо на підприємстві за індивідуальною моделлю, що розробляється на підставі гіпсових зліпків ноги пацієнта. Тут застосовується посилена фурнітура: кільця, рамки. Для надійної фіксації застосовуються застібки на основі стрічки Velcro. У нижній частині ортез забезпечується гумовою підошвою для протидії ковзанню при ходьбі.